

55,00 zł
44,72 zł

66,49 zł
54,06 zł

132,51 zł
107,73 zł

47,50 zł
38,62 zł

328,15 zł
266,79 zł


Epoksydowe
Kleje epoksydowe termoprzewodzące
Kleje epoksydowe coraz powszechniej stosowane są w budownictwie, przemyśle, elektronice, konstrukcjach maszyn oraz w wielu innych branżach. W zależności od przeznaczenia mają one różne postacie, skład i właściwości. Jednym z rodzajów klejów epoksydowych są kleje termoprzewodzące.
Klej epoksydowy termoprzewodzący BERGQUIST LIQUI BOND TLB EA1800 400cc

BERGQUIST LIQUI BOND TLB EA1800 to bezsilikonowy, epoksydowy klej do dozowania w płynie, który tworzy wiązanie o wysokiej wytrzymałości.
Znany jako BERGQUIST LIQUI-BOND EA 1805
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 3 miesiące
Klej epoksydowy termoprzewodzący BERGQUIST LIQUI BOND TLB EA1800 50cc

BERGQUIST LIQUI BOND TLB EA1800 to bezsilikonowy, epoksydowy klej do dozowania w płynie, który tworzy wiązanie o wysokiej wytrzymałości.
Znany jako BERGQUIST LIQUI-BOND EA 1805
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 2 miesiące
Klej epoksydowy termoprzewodzący LOCTITE EA 9497 DC400ML

LOCTITE® EA 9497 to dwuskładnikowy, szary epoksydowy klej strukturalny o doskonałych właściwościach technicznych.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 14 dni
Klej epoksydowy termoprzewodzący LOCTITE EA 9497 DC50ML

LOCTITE® EA 9497 to dwuskładnikowy, szary epoksydowy klej strukturalny o doskonałych właściwościach technicznych.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Czym są kleje epoksydowe termoprzewodzące?
Do wytworzenia wiązania o właściwościach termoprzewodzących niezbędny jest profesjonalny klej – taki jak np. Liqui-Bond® EA 1805, którego przewodność cieplna wynosi 1,8 W/mK. To produkt dwuskładnikowy na bazie żywicy epoksydowej, dozowany w płynie. Ma on wysoką siłę wiązania już w temperaturze pokojowej. Nie wymaga chłodzenia, a czas wiązania można przyśpieszyć dodatkowym źródłem ciepła. Klej ten charakteryzują właściwości tiksotropowe, dzięki którym podczas dozowania pozostaje na miejscu, a pod wpływem minimalnego ciśnienia robi się płynny, pokrywając materiał cienką warstwą. Dzięki wysokiej sile wiązania nie ma konieczności stosowania elementów złącznych. Klej tworzy wiązanie strukturalne nawet w trudnych warunkach środowiskowych.
Zastosowanie klejów termoprzewodzących epoksydowych
Klej epoksydowy termoprzewodzący znakomicie przewodzi ciepło. Tworzy trwałe połączenia, konstruując cienkie wiązania i wywiera bardzo małe naprężenia podczas nakładania na delikatne elementy, co sprawia, że z powodzeniem może być stosowany do klejenia różnorodnych elementów. Doskonale nadaje się do montażu oświetlenia ledowego, zasilaczy, elementów do rozpraszacza ciepła oraz oświetlenia samochodowego. Można stosować go do łączenia elementów AGD, układów scalonych z radiatorami i innych elementów elektroniki. Klej sprawdzi się do łączenia wymienników ciepła z elementami odprowadzającymi ciepło do otoczenia oraz komponentów generujących wysokie temperatury w zespołach elektronicznych. Wypełni wszystkie nierówności powierzchni pomiędzy źródłami ciepła a jego rozpraszaczami o podobnym CTE. Właściwości termoprzewodzące sprawiają, że ten rodzaj kleju epoksydowego wykorzystywany jest przez elektryków, energetyków, robotyków, automatyków i mechaników.
Co warto wiedzieć o klejach epoksydowych termoprzewodzących?
Kleje termoprzewodzące epoksydowe tworzą trwałe złącza o wysokich parametrach wytrzymałościowych. Wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością do metalu, szkła i innych powierzchni – zarówno gładkich, jak i chropowatych. Cechują się stabilnością chemiczną i mechaniczną. Produkty te charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Warunkiem jest zastosowanie kleju we właściwy sposób, dlatego należy dobrać produkt pod kątem jego parametrów i możliwości. Odpowiedni klej zapewni wysoką siłę klejenia i doskonałe parametry przewodnictwa cieplnego.
Epoksydowe kleje termoprzewodzące to produkty wysoce specjalistyczne o szerokim spektrum zastosowania. Są łatwe w użyciu i zapewniają dobre wiązanie do różnych podłoży. Dzięki nim nie ma konieczności stosowania elementów łącznych, co w wielu przypadkach odgrywa bardzo istotną rolę.